Latvijas čempionāta noslēgums

Pirmais Latvijas čempionāts disku golfā ir noslēdzies ar sīvu cīņu un gandarījumu par izdevušos sezonu. Piektais posms saulainajā, rudens lapu pildītajā Laumu Dabas parkā pulcēja līdz šim lielāko latvijas spēlētāju pulku - 38. Pavisam Latvijas Čempionāta kopvērtējumā redzami 55 spēlētāju vārdi un rezultāti. Izšķirošais posms noslēdzās ar saldo ēdienu - superfināla cīņu par čempiona titulu.
Lai 12.-13. oktobra nedēļas nogali padarītu vēl īpašāku, disku golfa klubs Laumas, 11. oktobra vakarā organizēja nakts sacensības. Ar dažādām gaismu izstarojošām ierīcēm aprīkotos diskus visveiksmīgāk meta Elena Vecmane un Jānis Lūsis. Turpat punkts punktā viņiem sekoja (attiecīgi, vīriešu un sieviešu grupās) Anna Riekstiņa, Inga Riekstiņa, Elita Šulce, Gatis Kurzemnieks un Sandis Eņģelis.
Turpmākajās divās dienās sekojošās Latvijas Čempionāta cīņas bija vēl sīvākas. Cīņa par pjedestāla vietām turpinājās līdz pat pēdējā raunda pēdējam celiņam. Un posma labākie izrādījās: sievietēm -  Elena Vecmane, Anna Riekstiņa, Lāsma Vecmane; vīriešiem - Roberts Riekstiņš, Gunārs Grundmanis, Ilvars Krišmanis.
Elena ar uzvaru šajā posmā nodrošināja arī vislielāko punktu summu Latvijas čempionāta kopvērtējumā un kļuva par pirmo Latvijas čempioni! Latvijas vicečempiones godā - Evija Kurzemniece, bet uz pjedestāla trešā pakāpiena - Anna Riekstiņa.
Savukārt, vīriešu cīņa par čempiona godalgu bija jāturpina superfinālā, jo Gunārs Grundmanis, pēdējā raundā apdzīdams Ilvaru Krišmani un nodrošinādams sev otro vietu posmā, nodrošināja arī vienādu kopvērtējuma punktu daudzumu ar posma uzvarētāju Robertu Riekstiņu. Arī sezonas savstarpējās cīņas uzvaru skaits abiem vīriem izrādījās vienāds, un, saskaņā ar Nolikumu, čempiona tituls jāizcīna nāves mačā. Respektīvi - cīņā līdz pirmajai rezultātu starpībai. Ļoti aizraujošā, skatītāju ovācijām pilnā mačā pārāks izrādījās Roberts Riekstiņš - viņš ir Latvijas čempions 2013. Gunārs Grundmanis kļuva par vicečempionu. Trešais - Ilvars Krišmanis.
Kā sacensību papilddisciplīna bija tuvākais piemetiens grozam no starta laukuma (Closest to the Pin). Ufogolf dāvinātās balvas par precīzāko metienu saņēma Gatis Kurzemnieks (2,73 m) un Jānis Lūsis (3,33 m). Savukārt, sestdienas vakarā notikušajās tālākā trāpījuma sacensībās visu banku paņēma Māris Vecmanis.
Organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem un sacensību atbalstītājiem! Pateicoties jums, ir skaidrs, ka arī nākamgad Latvijas čempionāts tiks organizēts!
Taču līdz tam laikam vēl ir vairākas sacensības un daudzas iespējas uzspēlēt. Par tām informēsim tepat - diskgolfs.info! Lai labi lido!
Bildes - Google+.

5.posma rezultāti
Latvijas Čempionāta kopvērtējums